Kran kamerowy

Zwiń Pokaż

KRAN KAMEROWY siedmiometrowy UCF-7500

daje możliwość wykonywania płynnych ujęć zarówno przy samej ziemi jak i na wysokości.Na ramieniu zamontowana jest głowica obrotowa 3D, dającą możliwość sterowania kamerą w poziomie i pionie z dodatkową funkcją przechylania kamery na boki (kołyska). Sterowanie pracą głowicy oparte jest o joysticki dynamiczne czyli takie, w których wielkość wychylenia drążka wpływa proporcjonalnie na szybkość pracy głowicy. Silniki posiadają wbudowane filtry przeciwzakłóceniowe, a także możliwość szybkiego rozłączenia z zębatkami osi na czas transportu co ma znaczny wpływ na przedłużenie żywotności całego mechanizmu. Głowice posiadają oś przelotową, która zapobiega plątaniu się kabli. Zasilanie sterownika sieciowe lub akumulatorowe.

 

Aluminiowe ramię kamerowe minimalizuje ilość przeciwwagi, a stalowy jednolity statyw zapewnia stabilną pracę i pewność, że całość nie złoży się przy pełnym obciążeniu. Wysięgnik kamerowy jest wzmocniony odciągami, które eliminują tzw. efekt wędki. Wszystkie obrotowe punkty kranu oparte są o łożyska, które gwarantują najlepszą płynność ruchów. Długość kranu kamerowego , na którym zamontowana jest ELEKTRONICZNA GŁOWICA OBROTOWA zależna jest od ilości zamontowanych przęseł i typu kranu i może wynosić +/- 1,6 / 3,4 / 5,2 / 7 metrów, więc nagrywanie z kranu możemy zastosować praktycznie w każdych warunkach. Długość całkowita ponad 8m.

 

Kran filmowy posiada atest odnośnie jego bezpiecznej konstrukcji, wykonany przez Katedrę Wytrzymałości Materiałów i Konstrukcji Politechniki Łódzkiej.